Fibryna jest biologicznym rusztowaniem, które tworzy się w odpowiedzi na uraz w dowolnym miejscu ciała. Kiedy płytki krwi wiążą się z fibrynowym rusztowaniem, aktywują się i uwalniają czynniki wzrostu, które rozpoczynają proces gojenia się ran poprzez tworzenie nowych komórek skóry, kolagenu i naczyń krwionośnych. Wstrzyknięcie PRF w obszar twarzy uruchamia wzrost nowych komórek i produkcję kolagenu.
JAK POZYSKUJE SIĘ FIBRYNĘ BOGATOPŁYTKOWĄ?
Fibryna bogatopłytkowa (PRF) jest drugą generacją po osoczu bogatopłytkowym (PRP) i wykorzystuje własne płytki krwi. Różnica w pozyskiwaniu polega na prędkości wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest o wiele niższa niż przy pozyskiwaniu osocza bogatopłytkowego. Nie dochodzi wtedy do jej całkowitego oddzielenia i pozostaje ona w preparacie. Zawiera bardzo wysokie stężenie białych krwinek, fibryny i niewielką ilość komórek macierzystych krążących w naszym krwiobiegu. Płytki krwi przyczepiają się do sieci fibryny i uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za tworzenie nowych komórek skóry, kolagenu i naczyń krwionośnych.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA
Fibryna bogatopłytkowa PRF jest używana do rozwiązywania wielu tych samych problemów, co PRP, ale PRF uwalnia czynniki wzrostu znacznie dłużej, do jednego tygodnia, w porównaniu z osoczem bogatopłytkowym, który uwalnia czynniki wzrostu przez kilka godzin. Oznacza to, że fibryna bogatopłytkowa przynosi długoterminowe korzyści!
Wskazaniem do zabiegu są m.in.:
- zmarszczki i bruzdy na twarzy oraz szyi,
- wiotkość skóry,
- cienie pod oczami,
- łysienie typu męskiego,
- wzmocnienie i polepszenie jakości włosów.
IDEALNA DLA ALERGIKÓW
Fibryna bogatopłytkowa jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy są uczuleni na syntetyczne, egzogenne substancje. I co ważne! Jest metodą bezpieczną, gdyż wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta, bezpośrednio z której otrzymuje się preparat.
PRZECIWSKAZANIA:
- skóra, która jest płytko unaczyniona lub podatna do powstawania bliznowców oraz nietolerancja iniekcji,
- stany zapalne skóry, zakażenia skóry oraz aktywna opryszczka.
- zaburzenia krzepliwości krwi ( terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi oraz choroby z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi),
- ciąża oraz karmienie piersią,
- choroby autoimmunologiczne oraz nowotwory.
JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Nasz lekarz medycyny estetycznej najpierw wyjaśnia procedurę i odpowiada na wszystkie pytania.
Po konsultacji skóra jest miejscowo znieczulana na ok 20 minut. Zabieg zaczyna się od pobrania krwi pacjenta, a potem odwirowuje się ją w wirówce w celu oddzielenia fibryny bogatopłytkowej. Następnie jest wstrzykiwana w skórę w niewielkich ilościach za pomocą bardzo cienkiej igły.
Po zabiegu skóra będzie nabrzmiała i zaróżowiona przez około 24 godziny. Mogą wystąpić siniaki, szczególnie, gdy zabieg był wykonywany wokół oczu. Rezultaty pojawiają się po około 2-3 tygodniach, a poprawa utrzymuje się przez kilka miesięcy.
PRF to naturalny stymulator komórek, a nie wypełniacz. Skuteczność PRF zależy od wielu czynników, w tym istniejącego stanu skóry i ogólnego stanu zdrowia.
JAK CZĘSTO POWTARZAĆ ZABIEG PRF?
U osób młodych z uwagi na sprawne mechanizmy naprawcze i tym samym szybką możliwość regeneracji wymagana jest znacznie mniejsza ilości zabiegów niż u osób starszych, u których wystąpiły już określone zmiany, a procesy naprawcze postępują wolniej. Jednak tą decyzję podejmuje lekarz w trakcie wizyty pacjenta.
Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem PRF na twarz, lekarz medycyny estetycznej w trakcie wizyty w Angelius Medycyna Estetyczna wyjaśni Ci wszystkie wątpliwości.
Więcej informacji pod tel:
725 930 017
32 783 73 73