Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek

Laserowe leczenie zmian naczyniowych

Do leczenia zmian naczyniowych na twarzy i innych częściach ciała nasz ośrodek wykorzystuje amerykańską medyczną platformę laserową Palomar Star Lux500. Jest ona wyposażona w głowicę LuxG dedykowaną specjalnie problemom naczyniowym. Dzięki systemowi chłodzenia głowicy zabieg jest bardzo komfortowy, a zaawansowany system filtrów pozwala na skuteczne leczenie zmian naczyniowych takich jak: pajączki, rumień, popękane naczynia, trądzik różowaty, znamiona typu "rubinki".

Fototermoliza frakcyjna

Wykorzystanie wiązki światła w medycynie sięga 1960 roku. Rozwój urządzeń był dynamiczny, gdy odkryto proces selektywnej fototermolizy. Odpowiednie wiązki światła pochłaniają chromofory (kolory) znajdujące się w naszej skórze. W przypadku zmian naczyniowych to hemoglobina, a dokładniej znajdujące się w niej czerwone erytrocyty. Zniszczenie docelowego punktu odbywa się bez uszkodzenia sąsiednich tkanek.

Jakie są zagrożenia?

Dzięki innowacyjnej głowicy, która w trakcie zabiegu schładza naskórek terapia przebiega bardzo komfortowo dla Pacjentów. Zabieg nie niesie ze sobą żadnych poważnych zagrożeń. W trakcie może być odczuwalne ciepło połączone z ukłuciem, podobnym do ukąszenia przez komara. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk oraz intensywniejsza barwa zamykanych naczyń ze względu na koagulację naczynia. Po zabiegu nie należy korzystać z basenu, solarium oraz ćwiczeń fizycznych. Przez tydzień po zabiegu zamykania naczyń należy stosować wysoką fotoprotekcję miejsca zabiegowego.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do głównych przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, ciąża oraz karmienie piersią, przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegu, terapia retinoidami, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, bliznowce, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne.

Jak długo utrzymują się efekty?

W przypadku cery naczynkowej należy wprowadzić pełną pielęgnację zapobiegającą kruchości naczyń. Zaleca się wykonanie zabiegów mających na celu wzmocnienie struktury skóry (np. termolifting Zaffiro). W zależności od potrzeb zabiegi można powtarzać co pół roku.

Laseroterapia skóry w Angelius

W Angelius Medycyna Estetyczna zabiegi usuwania zmian skórnych wykonuje dermatolog. Efekty widoczne są po 1-2 tygodniach od wykonania zabiegu. W zależności od zaawansowania pęknięcia naczyń zaleca się serię zabiegów 2-5.

Centrum Dermatologii Angelius

Więcej informacji na temat zamykania pajączków oraz usuwania zmian skórnych znajdują się na stronie Centrum Dermatologii Angelius tutaj.

Koszt zabiegu usuwania zmian naczyniowych są uzależnione od stopnia tych zmian i ilości powierzchni skóry dotkniętej zmianami. Pełna kwota ustalana jest indywidualnie po konsultacji z lekarzem.

Koszty zabiegów

Koszty zabiegu usuwania zmian naczyniowych są uzależnione od stopnia zmian i ilości powierzchni skóry dotkniętej zmianami. Pełna kwota ustalana jest indywidualnie po konsultacji z lekarzem dermatologiem.

Koszt usunięcia pojedynczego naczynka – 150 zł

Kto wykonuje zabieg w Angelius Medycyna Estetyczna?

W Angelius Medycyna Estetyczna zabiegi usuwania naczynek wykonuje nasz lekarz dermatolog – specjalista medycyny estetycznej.

Umów się na zabieg – zadzwoń do nas – 32 783 73 73