Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień

Skuteczne usuwanie przebarwień skórnych

Do leczenia przebarwień w ośrodku Medycyny Estetycznej Angelius wykorzystujemy amerykańską medyczną platformę laserową Palomar Star Lux500. Jest ona wyposażona w głowicę LuxV dedykowaną przebarwieniom. Dzięki systemowi chłodzenia głowicy zabieg jest bardzo komfortowy, a zaawansowany system filtrów pozwala na skuteczne leczenie zmian barwnikowych takich jak:

  • przebarwienia posłoneczne,
  • przebarwienia starcze,
  • piegi,
  • plamy wątrobowe.

Leczenie przebarwień w Angelius

W Angelius Medycyna Estetyczna zabiegi z użyciem lasera wykonuje dermatolog. Efekty widoczne są po 1-2 tygodniach od wykonania zabiegu. W zależności od głębokości przebarwienia wykonuje się serię zabiegów od 2 do 5. Bezpośrednio po zabiegu usuwania przebarwień skórnych może wystąpić obrzęk oraz intensywniejszy kolor przebarwienia ze względu na koagulację melaniny.

Jak długo utrzymują się efekty?

Jeżeli melanocyt (komórka produkująca barwnik skóry) nie został trwale uszkodzony to wytworzone przez niego przebarwienie zostaje trwale usunięte. Aby zapobiec powstawaniu kolejnych przebarwień należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza dotyczących zdrowego opalania oraz fotoprotekcji skóry.

Jakie są zagrożenia?

Dzięki innowacyjnej głowicy, która w trakcie zabiegu schładza naskórek terapia przebiega bardzo komfortowo dla Pacjentów. Zabieg nie niesie ze sobą żadnych poważnych zagrożeń. W trakcie może być odczuwalne ciepło połączone z ukłuciem podobnym do ukąszenia przez komara. Po zabiegu może wystąpić rumień oraz obrzęk. Po zabiegu nie należy korzystać z basenu, solarium oraz ćwiczeń fizycznych. Przez cały czas terapii należy stosować wysoką fotoprotekcję miejsca zabiegowego.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do głównych przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, ciąża oraz karmienie piersią, przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegu, terapia retinoidami, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, bliznowce, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne.

Alternatywne zabiegi

Kto wykonuje zabieg w Angelius Medycyna Estetyczna?

W Angelius Medycyna Estetyczna zabiegi SkinCeuticals wykonują nasi kosmetolodzy.
Korzystamy z najlepszego sprzętu, zapewniamy komfortowe warunki i miłą atmosferę w czasie zabiegu.
Przed każdym zabiegiem bezpłatna konsultacja z naszym specjalistą!

Umów się na zabieg – zadzwoń do nas – 32 783 73 73