Karboksyterapia Fenix

Karboksyterapia

Karboksyterapia Fenix – nowoczesna terapia dwutlenkiem węgla

Angelius Medycyna Estetyczna posiada najnowsze urządzenie do karboksyterapii Fenix Carboxyteraphy. To innowacyjna metoda stosowania w leczeniu i odbudowie skóry. Karboksyterapia polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla na obszary określone partie ciała. CO2 w ogranizmie człowieka silnie rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi do obszaru poddanego terapii. Dodatkowo CO2 pobudza krążenie, powodując zwiększenie ilości tlenu i substancji odżywczych.

Jedyna taka pełna rewitalizacja skóry dzięki karboksyterapii

Karboksyterapia powoduje zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za wzrost i jędrność skóry. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

Karboksyterapia – zabiegi lecznicze, pielęgnacyjne i upiększające

Karboksyterapia jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Jest małoinwazyjna i bezpieczna, dzięki czemu zyskuje coraz większe grono zwolenników. Karboksyterapia ponadto stosowana jest także w medycynie i leczeniu różnego rodzaju schorzeń, np. w dermatologii i flebologii.

Medycyna estetyczna – wskazania:

 • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej
 • cellulit i rozstępy,
 • zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
 • brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
 • brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi,
 • opadające powieki i ciemne kręgi pod oczami,
 • zwiotczenie piersi.

Leczenie karboksyterapią:

 • przewlekła niewydolność żylna,
 • zaburzenia krążenia,
 • syndrom Raynauda,
 • owrzodzenie żylakowe,
 • owrzodzenie cukrzycowe,
 • łuszczyca,
 • łysienie.

Terapia łączona: karobksyterapia + osocze bogatopłytkowe – poznaj szczegóły.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia Fenix, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla, polega na na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Zabieg w zależności od leczonego obszaru może potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Karboksyterapia nie wymaga znieczulenia i jest bezbolesna, dzięki precyzji urządzenia, bardzo cienkiej średnicy igły oraz podgrzewanego gazu.

Bezpieczeństwo i komfort zabiegu

Zabieg karobksterapii jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Terapia nie wywołuje skutków ubocznych oraz nie pozostawia żadnych śladów i Pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Wszystkie elementy mające kontakt ze skórą Pacjenta są jednorazowe.

Wskazania i efekty działania karobksterapii

Stosowanie karboksyterapii w medycynie estetycznej

Wskazaniem do zabiegu karboksyterapii jest cellulit w stadiach od I do IV i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa, zasinienia okolic oczu, wiotkość skóry,blizny, nadmierne wypadanie włosów. W przypadku lokalnego otłuszczenia podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.

Stosowanie karboksyterapii w dermatologii i flebologii

Karboksyterapia jest także wykorzystywana do leczenia rozstępów i blizn, gdyż śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu (skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta oraz elastyczna), a także do leczenia niektórych dolegliwości dermatologicznych, np. przy leczeniu łysienia, w wyprysku skórnym i łuszczycy, w przewlekłej niewydolności żylnej, w owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, w zaburzeniach krążenia oraz w syndromie "zimnych rąk"(choroba Raynaud).

Efekt przed i po – Karboksyterapia Fenix

Efekt przed i po terapii

Efekt przed i po terapii

Koszty zabiegów metodą karboksyterapii Fenix

 • Koszty pojedynczego zabiegu – od 150 zł do 250 zł

Alternatywne zabiegi

Kto wykonuje zabieg w Angelius Medycyna Estetyczna?

W Angelius Medycyna Estetyczna zabiegi SkinCeuticals wykonują nasi kosmetolodzy.
Korzystamy z najlepszego sprzętu, zapewniamy komfortowe warunki i miłą atmosferę w czasie zabiegu.
Przed każdym zabiegiem bezpłatna konsultacja z naszym specjalistą!

Umów się na zabieg – zadzwoń do nas – 32 783 73 73