Epilacja laserowa

Skuteczne usuwanie owłosienia

Badania naukowe w latach 90. ubiegłego wieku udowodniły wysoką skuteczność epilacji laserowej w usuwaniu niechcianego owłosienia. Pierwsze urządzenie do redukcji zbędnego owłosienia na ciele zostało zatwierdzone do użytku w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni lat powstawały urządzenia udoskonalone, nadające się do epilacji każdej powierzchni ciała.

Laserowa epilacja owłosienia

W naszym ośrodku zabiegi epilacji wykonywane są amerykańską platformą laserową Palomar Star Lux500. Posiada ona dwie głowice dedykowane osobno do epilacji włosów ciemnych – LuxR oraz jasnych – LuxY. Zabiegi można prowadzić niezależnie do fototypu skóry. Głowice te posiadają skoncentrowaną wiązkę światła ukierunkowaną na epilację owłosienia różnego rodzaju, dzięki rozbudowanemu systemowi filtrów wewnętrznych.

Epilacja laserowa w Angelius

W Angelius Medycyna Estetyczna zabiegi epilacji laserowej wykonuje kosmetolog. Dla pełnego efektu laseroterapie wykonuje się w seriach 6-8 zabiegów. Efekty redukcji owłosienia odczuwalne są po 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu – włoski są zdecydowanie rzadsze, cieńsze oraz jaśniejsze. Z zabiegu na zabieg efekt ten pogłębia się.

Jakie są zagrożenia?

Dzięki innowacyjnej głowicy, która w trakcie zabiegu schładza naskórek zabieg przebiega bardzo komfortowo dla Pacjentów. Zabieg nie niesie ze sobą żadnych poważnych zagrożeń. Odczucie w trakcie zabiegu można porównać z ukąszeniem komara. W zależności od progu bólowego można zastosować odpowiedni krem znieczulający. Po zabiegu może wystąpić obrzęk mieszka włosowego oraz zaczerwienienie, które mija w przeciągu doby.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej

Do głównych przeciwwskazań należą choroby nowotworowe, ciąża oraz karmienie piersią, przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegu, terapia retinoidami, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, bliznowce, aktywne infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne.

Jak długo utrzymują się efekty?

Wykonanie serii zabiegów pozwala na pozbycie się do 95% owłosienia. Dla trwałości efektów zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego raz na 6-12 miesięcy.

Koszty epilacji laserowej

Koszt terapii jest uzależniony od obszaru poddanego epilacji.

Nazwa Cena
GÓRNA WARGA 150 zł
BRODA 150 zł
POLICZKI 150 zł
TORS 500 zł
PLECY 600 zł
NOGI 500 zł
UDA 350 zł
ŁYDKI 200 zł
BIKINI od 180 zł
PACHY od 180 zł
POŚLADKI od 200 zł
BRZUCH 200 zł
Inne obszary do 10 cm2 99 zł
Inne obszary od 10 cm2 190 zł

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 73

poniedziałek, środa, piątek 10:00 – 18:00

wtorek, czwartek 12:00 – 20:00

Telefon formularz

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do naszego newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.