Botox - korekta zmarszczek mimicznych

Koretka zmarszczek mimicznych

Botox, czyli korekta zmarszczek mimicznych i nie tylko

Botox (botoks), czyli zabieg przy użyciu toksyny botulionowej, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej botox stosowany jest do usuwania zmarszczek na twarzy. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu odpowiednio dobranego preparatu, który hamuje skurcz mięśni mimicznych. Dzięki temu skóra wygląda zdecydowanie młodziej, a twarz wygładza się i staje się zrelaksowana.

Usuwanie zmarszczek mimicznych za pomocą botoxu

Zabieg doskonale sprawdza się przy usuwaniu:

  • lwich zmarszczek (pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami),
  • zmarszczek poziomych czoła,
  • kurzych łapek wokół oczu.

Efekt przed i po korekcie usuwania zmarszczek mimicznych botoxem

Efekt przed i po użyciu botox

Jak wykonywany jest zabieg?

Zabieg korekty zmarszczek z wykorzystaniem botoxu jest zabiegiem lunchowym, tj. krótkim, który nie wymaga specjalnego przygotowania. W Angelius Medycyna Estetyczna wykonuje go lekarz dermatolog w asyście pielęgniarki. Efekt jest wręcz natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.

Korekta zmarszczek mimicznych botoxem wykonywana jest przeważnie w miejscowym znieczuleniu. W niektórych przypadkach mogą powstać małe siniaki po nakłuciu mikroigłami, za pomocą których podawany jest środek. Wiele Pacjentek porównuje sam zabieg do ukąszenia owada.

Preparat (toksyna botulionowa) wykorzystywany jest nie tylko do usuwania zmarszczek mimicznych, znalazł botox zastosowanie również w takich schorzeniach, jak::

  • nadpotliwość,
  • bruksizm,
  • leczenie migreny.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża lub karmienie piersią, nadwrażliwość na któryś ze składników. Przeciwwskazaniem może być również zażywanie leków powodujących zmniejszenie krzepliwości krwi.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zastosowania terapii botoxem są zależne od ilości podanego preparatu oraz czynników dodatkowych, jak np. pory roku oraz stanu skóry. Średnio efekt utrzymuje się około od 3 do 6 miesięcy.

Koszty zabiegów usuwania zmarszczek mimicznych

  • Leczenie nadpotliwości botoxem – od 1 200 zł
  • Terapia przeciw zmarszczkom – średni koszt od 600 zł
    (zależy od miejsca i ilości podanego botoxu)

Alternatywne metody korekcji zmarszczek

Kto wykonuje zabieg w Angelius Medycyna Estetyczna?

W Angelius Medycyna Estetyczna zabiegi korekty zmarszczek mimicznych wykonuje nasz lekarz dermatolog – specjalista medycyny estetycznej.

Umów się na zabieg – zadzwoń do nas – 32 783 73 73