Botoks

Czym jest botoks?

Botoks to popularne określenie stosowanej w medycynie już od przeszło 200 lat toksyny botulinowej. Była ona stosowana m.in. w okulistyce przy leczeniu zeza czy problemów z opadającymi powiekami. Dzisiaj botoks wykorzystywany jest głównie w medycynie estetycznej do korekcji zmarszczek oraz leczenia nadpotliwości. Współczesna nauka odkrywa jednak kolejne zastosowania botoksu, na przykład w leczeniu migreny oraz bólu pleców.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Zabiegi z wykorzystaniem preparatu botoks wykonywane są w ośrodku Medycyny Estetycznej Angelius przez lekarza dermatologa w asyście pielęgniarki. Efekt zabiegu jest wręcz natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.

Jakie są zagrożenia?

Wiele Pacjentek porównuje sam zabieg do ukąszenia owada. Zabieg zwykle wykonany jest w miejscowym znieczuleniu. W niektórych przypadkach mogą powstać małe siniaki po nakłuciu mikroigłami, za pomocą których podawany jest preparat.

Przeciwwskazania do użycia botoksu

Botoksu nie należy stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Przeciwskazaniem może być również zażywanie leków powodujących zmniejszenie krzepliwości krwi.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty zastosowania terapii botoksowej są zależne od ilości podanego preparatu, a także czynników dodatkowych, jak np. pory roku oraz stanu skóry. Średnio efekt utrzymuje się okres około 6 miesięcy.

Efekt przed i po terapii botoksem

Efekt przed i po terapii botoksem

Koszty terapii botoksem

  • Leczenie nadpotliwości (jeden obszar) – 1 440 zł
  • Terapia przeciw zmarszczkom – średni koszt od 600 zł
    (zależy od miejsca i ilości podanego preparatu)

Alternatywne metody korekcji zmarszczek

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 73

poniedziałek, środa, piątek 10:00 – 18:00

wtorek, czwartek 12:00 – 20:00

Telefon formularz

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do naszego newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.